Yeni şirket Ekle şehir Bazlı Kayıt Listesi Sektör Bazlı Kayıt Listesi
Firma / Ürün / Hizmet Ara       


  Son Ziyaret Edilenler

Ülker
> Sektör

Gıda & Hızlı Tüketim

 
> Şirket Tanımı

Ülker Genel Merkez Topkapı

> Telefon 1 0 212 565 15 67
> Telefon 2
> Fax 0 212 310 28 28
> Adres P.K. 366 Topkapı / İstanbul
> Adres Açıklama P.K. 366 Topkapı / İstanbul
> Şehir

İstanbul

> Web Sayfası http://www.ulker.com.tr
> Link http://www.sirketdunyasi.net/Sirket.aspx?ID=1099  
> Paylaş
 
Email Adresi    
Telefon No  
Konu Başlık  
Mesaj  
   
 
 Hizmetler ve Ürünler
* Aktif olan yayınlanmış duyuru yok.
 
 
21. yüzyılda yenilikçi yaklaşımlar
Ülker tarihinde 2000 yılı önemli bir dönemeç oldu. Ülker’in kurucusu Sabri Ülker, aktif yönetimi kendisinden sonraki kuşaklara devrederek, grubun “Onursal Başkanı” oldu. Aslında işlerle yine çok yakından ilgileniyordu ama ömrünü adadığı sanayicilik onun bedenini de yormuştu. Yeni bir yönetim organizasyonu düzenlendi. Oluşturulan İcra Kurulu’nun başkanlığına Murat Ülker getirildi. Ülker çatısı altında üretim grupları oluşturuldu.

2000’li yıllar dünyanın “küreselleşme” ile tanıştığı yıllardı. Yerel ya da bölgesel düzeydeki rekabet küresel düzeye taşınmıştı. Henüz 1980’li yıllarda dünyaya entegre süreci başlatan Ülker için küresel rekabet, Türkiye sınırları içinde de büyümeyi teşvik etti, yatırımlar Türkiye dışına da taşındı. 1990’larda başlayan dünya markalarıyla ortaklık yaklaşımı 2000’lerde de sürdü. 2000’li yılların belirgin özelliklerinden biri de Ülker’in dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’deki tüketicileri “yenilikçi” ürünlerle tanıştırmak oldu. Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olan Kalbim Benecol ürünü bu yenilikçi yaklaşımın bir örneği oldu.

Gerçekleştirdiği üretim, istihdam ve ihracatla Ülker, bugün Türkiye ekonomisine büyük katma değer sağlayan lider kuruluşlardandır.

1944 yılında başlayan ve bir bisküvi imalathanesinden entegre bir gıda grubuna dönüşümü anlatan Ülker’in hikayesinin temelinde “girişimci ruh, ülkeye güven, çalışma azmi, kendine yeterlilik, topluma saygı” gibi değerler var. 63 yıllık hikâye hâlâ yazılmaya devam ediliyor.
 
 
* Referans bilgisi bulunmuyor.
 
spacer
Favorilerime Ekle || Bize Ulaşın || Hakkımızda spacer

sirketler